LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Largimet e deputetëve të PD-së/ Mblidhet KQZ-ja

1 Dhjetor 2022, 10:41, Aktualitet CNA

Largimet e deputetëve të PD-së/ Mblidhet KQZ-ja

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të zhvillojë një mbledhje ditën e sotme, ku do të merret në shqyrtim dhënia e mandatit për Oriela Nebiajn dhe Petrit Dodën.

Kujtojmë se Ori Nebiaj do të zëvendësojë Grida Dumën, e cila pak kohë më parë dorëzoi mandatin për të nisur një rrugëtim të ri në televizion.

Ndërsa Petrit Doda do të futet në Kuvend, pasi Alfred Rushaj hoqi dorë nga mandati i deputetit, për arsye personale.

Në mbledhje gjithashtu do të shqyrtohet raporti i auditimit të fondeve të përfituara dhe të shpenzuara gjatë zgjedhjeve të 25 prillit 2021, nga partitë politike./CNA.al

Lajmet e fundit nga