LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Petrit Vasili, "pa sy dhe pa veshë”/ Vasali që i "lëpihet" Irfan Hysenbelliut

1 Dhjetor 2022, 10:18, Aktualitet CNA

Petrit Vasili, "pa sy dhe pa veshë”/ Vasali që i

Vasalët e Irfan Hysenbelliut janë zgjuar zinxhir sot në "Prestige Resort", aty ku IKMT ka vijuar aksionin e lënë përgjysmë për ndërtimet pa leje.

Një tjetër vasal, që ka hyrë nga dritarja e Kuvendit dhe ka zënë vend aty, duke u paguar me taksat tona, është shprehur pro ndërtimeve pa leje.

Ai është as më pak e as më shumë, por Petrit Vasili i PL-së, i bërë dpeutet me 362 vota.

Edhe për Vasilin, Hysenbelliu mund të ndërtojë pa leje se ka media.

Po përveçse ka hyrë në Kuvend në mënyrë të pamerituar Petrit Vasili nuk ka as sy as veshë për të parë e dëgjuar.

Në mediat e Hysenbelliut, nuk është parë të denoncohet ndonjë skandal, dhe për më tepër Qeveria, pushteti kanë pasur gjërësisht hapësirë dhe kanë thënë çfarë kanë dashur në ato media.

“Kriminelët e qeverisë pa asnjë ligj dhe pa asnjë lajmërim i vërsulen 'Prestige Resort' për të hedhur në erë hotelin.

Kriminelët shtetërore njëlloj si hajnat me maska i sulen Grupit mediatik Neës 24, Ballkanëeb dhe Panorama, qe ju çorri maskën aferave miliardere të vjedhura nga Qeveria.

Edi Rama dhe qeveria kriminale si terrorriste shtetëroreëdhe mafiozë i versulën pronës dhe të drejtave të njeriut.

Horrat e qeverisë, që ligjërojnë kullat në mes të Tiranës sulmojnë si egërsira antiligj ndaj një biznesi elitar vetëm për t’u hakmarrë dhe për të mbyllur gojën medias së lirë”, shkruan Vasili në rrjete sociale./CNA.al

Lajmet e fundit nga