LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Monika Kryemadhi, në BE me Irfan Hysenbelliun/ Çudit ish-kryetarja e LSI-së

1 Dhjetor 2022, 11:39, Aktualitet CNA

Monika Kryemadhi, në BE me Irfan Hysenbelliun/ Çudit ish-kryetarja e

Monika Kryemadhi, deputetja e Partisë së Lirisë, ka reaguar për prishjen e ndërtimeve pa leje në ‘Prestige Resort’.

Sipas saj me këtë veprim kryeministri Edi Rama po thotë se nuk ka ndërmend të bëhet pjesë e BE-së.

Kryemadhi ka lënë të kuptojë se Hysenbelliu me ndërtimet me pale, duke zaptuar bregdetin e çon në BE.

Nga ana tjetër e si bëhesh pjesë e BE-së, duke lejuar paligjshmëritë, ndërtimet pa leje në këtë rast, Kryemadhi nuk e thotë.

“Inspektorati i Ndërtimit, Policia, Bashkia, gjithë instrumentet që ai përdor, tërheq vëmendjen dhe tregon se ‘unë nuk kam ndërmend që të bëhem pjesë e BE-së’.

Ai thotë se kush është kundër meje, do ketë fadromat përpara. Këto janë minuse për Shqipërinë dhe do e çojnë pas vendin në këtë proces.

Frika që ka Rama jo vetëm nga pakënaqësia, do që këto pakënaqësi t’i shtypë përmes fadromave.

Ajo që dua të theksoj dhe e ndiej gjithmonë, largimi nga afera e Portit të Durrësit, apo intimidimi që i bën gjykatës për inceneratorët. I mbani mend dhe pallatet e sekuestruara që ishin pa leje, të cilat jo vetëm nuk janë sekuestruar, por janë ende aty”, u shpreh Kryemadhi./CNA.al

Lajmet e fundit nga