LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Festat e fundvitit/ Rama: Bonus 5 mijë lekë për mbi 695 mijë pensionistë

1 Dhjetor 2022, 13:16, Aktualitet CNA

Festat e fundvitit/ Rama: Bonus 5 mijë lekë për mbi 695 mijë

Kryeministri Edi Rama ka konfirmuar se pensionistët do të marrin nga 5 mijë lekë bonus me rastin e festave të fundvitit.

Bëhet fjalë për 695 mijë pensionistët në mbarë vendin.

"Po fillon lëvrimi i banuesit për pensionistët për 5000 lekë të reja. Edhe pse kemi pasur vështirësi që dihen për ne ka qenë e padiskutueshme që jo vetëm për pensionistët por edhe për të tjerë. Kemi pasur një dialog intensiv do akordojmë edhe plus 6000 lekë të tjerë që shkojnë në 11000 mijë lekë të vjetra si kompensim i nevojshëm dhe i merituar bazuar edhe në rezultatet e dialogu që kemi zhvilluar. Do mbështesim 64 mijë familje me ndihmë ekonomike. Mbeten në vëmendje për t'u mbështetur edhe me bosin e fundvitit", ka thënë Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga