LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ndërtimet pa leje në "Prestige Resort"/ Rama, i prerë: Irfan Hysenbelliu ka shkelur ligjin

1 Dhjetor 2022, 13:21, Aktualitet CNA

Ndërtimet pa leje në "Prestige Resort"/ Rama, i prerë:

Kryeministri Edi Rama në një dalje për mediat pas mbledhjes së Qeverisë, është pyetur lidhur me shembjen e ndërtimeve pa leje në “Prestige Resort” të Irfan Hysenbelliut.

Rama ka qenë i prerë dhe i qartë në përgjigjen e tij, duke iu referuar ligjit.

 “Zonjë është mirë që kur diskutojmë për çështje që lidhen me ligjin, të njihemi me ligjin, të njihemi me procedurat, për të mos bërë spekulime, për të mos ngritur akuza mbi bazë gjysmë të vërtetash. Ligji është i qartë. Masat për ndërtimit që bëhen në shkelje të lejeve të ndërtimit me qëllim fitimin. Për to ligji është i qartë, ka konfiskim, shembje në varësi të nivelit të shkeljes. Lexoni ligjin me shumë vëmendje dhe mos nxirrni konkluzione të gabuara”./CNA.al

Lajmet e fundit nga