LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Klodian Allajbeu zgjidhet kryetar i Dhomës së Tregtisë Shqipëri-Britani e Madhe  

24 Mars 2023, 12:07, Aktualitet CNA
Klodian Allajbeu zgjidhet kryetar i Dhomës së Tregtisë
Klodian Allajbeu

Kryeministri Edi Rama, në takimin me homologun e tij britanik, Rishi Sunak.

Rama dhe Sunak kanë diskutuar për rritjen e bashkëpunimit ekonomik mes vendeve.

Ata kanë rënë dakord që të ngrihet Dhoma e Tregtisë Shqipëri-Britani e Madhe.

Mësohet se kryetar i kësaj dhome është zgjedhur biznesmeni i njohur, Klodian Allajbeu./ CNA.al

Lajmet e fundit nga