LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas kontrolleve/ SPAK, sekuestro preventive mbi pasuritë e ish-gruas dhe bashkëjetueses së Arben Ahmetajt

24 Mars 2023, 09:56, Aktualitet CNA
Pas kontrolleve/ SPAK, sekuestro preventive mbi pasuritë e ish-gruas dhe
Arben Ahmetaj, ish zevendeskryeministri

SPAK-u ka vënë nën sekuestro preventive pasuritë e bashkëjetueses dhe ish-gruas së Arben Ahmetajt në Palasë dhe Gjirin e Lalëzit. 

Ky veprim vjen pasi kanë filluar procedurat dhe kontrollet.

Kujtojmë se me 9 mars, CNA.al raportoi se forcat e policisë dhe BKH rrethuan vilën e ish-zëvendëskryeministrit Arben Ahmetaj në Gjirin e Lalëzit.

Ish-zv.kryeministri, ka ankimuar pak ditë më parë vendimin për kontrollin e banesave të ish-gruas dhe partneres së tij.

Ai ka kërkuar nga Apeli i GJKKO-së shpalljen të pakushtetueshëm dhe të paligjshëm të vendimit të Gjykatës së Posaçme të Shkallës së Parë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga