LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Indrit Hoxha, kallëzim në SPAK/ Abuzim me 2.3 milionë euro në Bashkinë e Vorës

3 Maj 2023, 11:17, Aktualitet CNA
Indrit Hoxha, kallëzim në SPAK/ Abuzim me 2.3 milionë euro
Foto ilustruese

Kandidati i koalicionit "Bashkë Fitojmë" për Bashkinë Vorë ka bërë një kallëzim në SPAK për një aferë në këtë bashki me vlerë 2.3 milionë euro.

Sot kam bërë kallëzimin e parë penal për një aferë në Bashkinë e Vorës me vlerë 2.3 milionë euro ku është në shkelje totale ligjore.

I bëj thirrje Dumanit që të nisë sekuestrimin e dokumenteve në Bashkinë e Vorës dhe të çojë përgjegjësit para drejtësisë.

Kjo është koha kur abuzimet me taksapaguesit shqiptarë duhet të marrin fund.

Kush ka vënë dorë mbi taksat e qytetarëve duhet të shkojë para drejtësisë”, është shprehur Hoxha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga