LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Të rinjtë janë punëtorët e së ardhmes”/ Meta: Duhet të krijojmë kushte të denja për ta

1 Maj 2023, 08:40, Aktualitet CNA
“Të rinjtë janë punëtorët e së
Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, është shprehur se forca e tij politike do të bëjë maksimumin për të mbështetur dhe për të krijuar kushte të denja pune për të rinjtë. 

Në një status në rrjetet sociale, sot në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Punëtorëve, Meta shkruan se, të rinjtë janë punëtorët e së ardhmes dhe kush punon kundër tyre, punon kundër vetes.

Gjithë përpjekja jonë politike është që të krijojmë kushte të denja pune për të rinjtë tanë.

Të rinjtë janë punëtorët e së ardhmes, ata më shumë punojnë me mend se me muskuj. Kush punon kundër të rinjve tanë punëtorë, punon kundër vetes.

Forca jonë politike ka qenë gjithnjë forcë e të rinjve dhe ne do të bëjmë maksimumin për t’i mbajtur ata, idetë, bizneset dhe punën e tyre në Shqipëri.

Gëzuar 1 Majin të gjithë punëtorëve, e veçanërisht të rinjve e të rejave, sepse bashkë me ta do të ecim drejt një shoqërie më të drejtë e më të zhvilluar”, shkruan Meta./ CNA.al

Lajmet e fundit nga