LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gazetari Fundo: Alqi Bllako, ushtar i pronarëve të inceneratorëve

16 Nëntor 2022, 23:00, Aktualitet CNA
Gazetari Fundo: Alqi Bllako, ushtar i pronarëve të inceneratorëve
Gazetari Elvi Fundo

Gazetari Elvi Fundo e ka cilësuar ushtar të pronarëve të inceneratorëve ish-deputetin Alqi Bllako.

Fundo tha në emisionin “Now” me Erla Mëhillin se Bllako ka qenë i lidhur me “kokat” e inceneratorëve jo vetëm në aferën me plehrat, por edhe me matësat e ujit.

“Arjola Kodra(Administratorja e inceneratorit të Tiranës) mesa di unë ka punësuar babain e Alqi Bllakos, i cili ka marrë një rrogë rreth 6 mijë euro në muaj. Tani dhe mua më duket budallallëk i Alqit se unë e kam pas ditur me mend atë, por çon babanë atje tek inceneratorët. Megjithëse unë po e them me përgjegjësi publikisht, Alqi ka qenë ushtar i tyre, jo thjeshtë dhe vetëm tek inceneratorët, por edhe te matësat e ujit. Ka dhe prova kur ka qenë tek ujësjellësat”, theksoi gazetari./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga