LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tabaku nxiton të marrë meritat për arrestimet e inceneratorëve/ As sot nuk i ka pëlqyer puna e SPAK-ut

16 Nëntor 2022, 15:16, Aktualitet CNA

Tabaku nxiton të marrë meritat për arrestimet e

Jorida Tabaku, deputetja e PD-së ka shpejtuar të marrë meritat për arrestimet mbi inceneratorin e Elbasanit.

Duke përmendur Komisionin Hetimor Parlamentarë, Tabaku shkruan në rrjete sociale se arrestimet e reja për rastin e inceneratorëve sot mund të ishin bërë dhe 7 muaj më parë.

Sipas saj të gjithë adminsitratorët u kapën në dëshmi duke treguar se ishin i njëjti grup personash të cilët në bashkëpunim kishin marrë 3 kontrata për inceneratorët në Elbasan e më pas Fier dhe Tiranë për një kompani që nuk kishte eksperiencë, kaital, dhe fonde për ti bërë këtë projekte.

“Që në Mars gjatë dëshmive në komision hetimor kanë deklaruar padije ku kanë shkuar 20 mln euro, duke shfaqur një amnezi totale të asaj që kanë ndodhur me miliona euro që qeveria u ka dhënë pa asnjë logjikë”, ka shkruar Tabaku.

Tabaku shprehet e shqetësuar për mos prekjen e zyrtarëve si ministrat apo kryebashkiakët.

Sipas saj sot SPAK nuk doli mbi pushtetin.

“Ndërkohë që kjo skemë korruptive vazhdon e paguan, zyrtarët janë të qetë. Ato që kanë ideuar, krijuar dhe miratuar janë të qetë! Jetojnë nën kostumin e paprekshmërisë!

Ministrat e kryetarët e bashkisë që kishin për detyrë ta pengonin këtë skemë ku tre persona me duar në xhepa po marrin 430 mln euro për djegësa që nuk punojnë, janë të qetë.

Unë e votova reformën në drejtësi dhe inst e reja të drejtësisë që të mos ketë pandshkueshmëri.

Sot fatkeqësisht ka një ligj për të dobëtin e një për të fortin!

Sot me këto arrestime SPAK nuk doli mbi pushtetin!

Po pres akoma që kjo të ndodhë!”, përfundon reagimin Tabaku./CNA.al

Tabaku nxiton të marrë meritat për arrestimet e

Lajmet e fundit nga