LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Urdhër arresti për kryebashkiakun socialist/ “Frenohet” SPAK-u

16 Nëntor 2022, 15:10, Aktualitet CNA

Urdhër arresti për kryebashkiakun socialist/ “Frenohet”

Pas arrestimeve të fundit nga SPAK për incenaratorin e Fierit ka reaguar edhe deputetja e PL-së, Monika Kryemadhi.

Përtej përshëndetjes për SPAK-un ajo ka hedhur dyshime, se ëhstë aministuar kryebashkiaku i Fierit nga arrestimi.

Me anë të një postimi në rrjete sociale, Kryemadhi shkruan  se para pak muajsh SPAK ka kërkuar masë arresti për Armando Subashin dhe më pas është frenuar.

“Përshëndes veprimet e sotme për inceneratorët. Treguan se faktet që kam bërë publike janë të pamohueshme.

Por, drejtësia nuk duhet të veprojë me regji dhe favorizime klienteliste!

Burime të besueshme tregojnë se para pak muajsh SPAK ka kërkuar masë arresti për Armando Subashin dhe është frenuar. I njejti deformim po ndodh për hetimet e inceneratorit të Tiranës, për të shpëtuar Erion Veliajn dhe kokat e vërteta të aferës së inceneratorëve.

SPAK duhet të godasë në shenjë për inceneratorët, mos të drejtohet sipas sulmeve që vijnë nga kongresi i partisë.

Po monitorojmë çdo veprim të autoriteteve për inceneratorët dhe do të bëjmë çdo gjë që të korruptuarit e qeverisë të njohin ligjin, ndërsa paratë dhe pronat publike t'i kthehen shqiptarëve”, shkruan Kryemadhi./CNA.al

Lajmet e fundit nga