LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Arrestimet për inceneratorin e Fierit/ Gazetari: Si burgosja e faturinos në vend të shoferit pas aksidentit

16 Nëntor 2022, 17:50, Aktualitet CNA
Arrestimet për inceneratorin e Fierit/ Gazetari: Si burgosja e faturinos
Agim Xhafka, gazetar

Sot SPAK lëshoi 11 urdhër arreste për inceneratorin e Fierit, operacion nga i cili, 5 persona përfunduan në pranga dhe 6 të tjerë janë kërkim. Në lidhje me këtë aksion ka reaguar gazetari Agim Xhafka.

Xhafka ka ironizuar aksionin e SPAK , ku përmes një postimi në rrjetet sociale,  shkruan:  “Arrestimet sot në Fier si burgosja e faturinos në vend të shoferit pas aksidentit.”

Kujtojmë se SPAK, ditën e sotme ka lëshuar 11 urdhër arreste për aferën e inceneratorëve. 5 prej tyre, u vunë në pranga, dhe 6 u shpallën në kërkim.

Mes të arrestuarëve janë Arben Dervishaj, Regan Merdani, Robert Shabani, Enver Sheshi dhe Gentian Zifla. Ndërsa Arbër Denizi, Juri Ymeraj, Silvester Dreza, Arjola Kodra, Luran Dusha dhe Giusepe Ciafalone janë shpallur në kërkim./ CNA.al

Lajmet e fundit nga