LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama iu ‘vërsul’ Prokurorisë për dënimin e poetes/ Mimoza Ahmeti: Besoj është fake,  nuk di gjë

16 Nëntor 2022, 16:33, Aktualitet CNA
Rama iu ‘vërsul’ Prokurorisë për dënimin e
Poetja Mimoza Ahmeti

Një ditë më parë kryeministri Edi Rama reagoi për dënimin e poetes Mimoza Ahmeti nga Prokuroria për ndërtim të paligjshëm.

Në një postim në Twitter, Rama shkruante se , poetja është dënuar me zell nga Prokuroria e Tiranës, ndërkohë që ka dosje denoncimesh nga organet shtetërore për ndërtime të paligjshme për qëllim fitimi apo për evazion fiskal me miliona dollarë dhe për pastrim të miliona dollarë, flenë të patrazuara.

Pas kësaj, poetja ka reaguar duke thënë se nuk është bënë në dijeni nga Prokuroria për një dënim të tillë, duke u shprehur se beson se kjo është fake.  

“Nuk kam asnjë koment, besoj se është fake. Nuk jam njoftuar nga Prokuroria. Jo, jo s’di gjë fare…“, tha Ahmeti për gazetaren Beklie Koltraka./ CNA.al

Lajmet e fundit nga