LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Inceneratorët/ Allqi Bllako kthehet në burg

9 Nëntor 2022, 10:42, Aktualitet CNA

Inceneratorët/ Allqi Bllako kthehet në burg

Gjykata e Posaçme e Apelit ka rikthyer në fuqi masën arrest me burg për ish-deputetin Allqi Bllako.

Bllako akuzohet për aferën e inceneratorëve, dhe ndaj tij fillimisht u mor masa “arrest shtëpie”.

Prokuroria e Posaçme apeloi ketë vendim duke kërkuar rikthimin në burg të ish-deputetit.

Në seancën e sotme gjyqësore me kërkesën e SPAK-ut, Gjykata vendosi të rikthente në fuqi masën “arrest me burg” për Allqi Bllakon./CNA.al

Lajmet e fundit nga