LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-fakt/ Alfred Peza “bekoi” zyrtaren që u kap me 58 kilogramë drogë

30 Dhjetor 2022, 10:37, Aktualitet CNA
Foto-fakt/ Alfred Peza “bekoi” zyrtaren që u kap me 58
Foto ilsutruese, Erisa Fero dhe Alfred Peza

Një ditë më parë gjatë një operacioni të koduar “Restart”, i cili vijon nga viti 2021, u vu në pranga punonjësja e AKSH-it, Erisa Fero, e cila me bashkëpunëtorë të tjerë po trafikonte 58 kilogramë kanabis.

Fero u raportua në media si një zyrtare e shtetit që kishte një aktivitet politik me PS dhe Rilindjen, për më tepër ajo punonte në një nga institucionet kryesore të sigurisë të informacionit në vend.

Erisa Fero, që u ndalua me 58 kg drogë ka një lidhje edhe me ish-deputetin 1 milion dollarësh, rilindasin Alfred Peza.

CNA.al ka mundur të sigurojë një foto ku Peza dhe Fero duken mjaft miqësorë në një aktivitet politik. Kjo foto më pas është fshirë nga rrjeti, por një kopje të saj CNA.al e sjell sot për lexuesit.

Foto-fakt/ Alfred Peza “bekoi” zyrtaren që u kap me 58

Ish-drejtori i shkarkuar ditët e fundit nga Irfan Hysenbelliu, ka shprehur mbështetjen e tij për Erisa Feron, në kohën kur ajo shpallej vullnetare për Tiranën në projektin e Forumit të Debatit Qytetar.

Gazetari e cilësonte si një shpresë për të ardhmen dhe bashkupunimin me të.

Zyrtarja e Rilindjes që u kap duke transportuar drogë ka marrë publikisht “bekimin” e gazetarit 1 milion dollarësh, për aktivitetin dhe të ardhmen e saj./ CNA.al

Lajmet e fundit nga