LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Qytetarët kanosen me armë dhe vidhen"/ Ervin Karamuço paralajmëron qytetarët: Kujdes në sheshin "Skënderbej"

29 Dhjetor 2022, 19:06, Aktualitet CNA
"Qytetarët kanosen me armë dhe vidhen"/ Ervin
Ervin Karamuço, ekspert kriminalistike

Eksperti i kriminalistikës Ervin Karamuço ka paralajmëruar qytetarët që të bëjnë kujdes, kur të dalin në Sheshin Skënderbej.

Ai shprehet se gjatë këtyre ditëve, ku sheshi ka qenë mjaft i populluar, ka persona të rrezikshëm, të cilët vjedhin qytetarët me anë të kanosjes me armë. 

Sipas tij edhe pse u arrestuan 2 persona para katër ditësh, aty ende po vijon sulmet një tjetër grup i rrezikshëm, që po sulmojnë qytetarët në mënyrë të dhunshme.

"Meqenëse nuk njofton Policia e Shtetit, kam detyrim moral dhe qytetar ta bëj unë. Lutem kini kujdes në Sheshin Skënderbej, sepse vijon vjedhja e qytetarëve me anë të kanosjes me armë. Megjithëse u arrestuan dy persona para 4 ditësh, një tjetër grup vijon të sulmojë qytetarët dhunshëm, duke ju marrë portofolat dhe celularët. 2 raste të reja kanë ndodhur para 1 ore."- shkruan Karamuço në rrjetet sociale./CNA.al

"Qytetarët kanosen me armë dhe vidhen"/ Ervin

Lajmet e fundit nga