LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Mori ryshfet për të favorizuar të dënuarin”/ SPAK-u mbyll hetimet për gjyqtaren e Elbasanit 

29 Dhjetor 2022, 12:19, Aktualitet CNA

“Mori ryshfet për të favorizuar të dënuarin”/

Gjyqtarja e Elbasanit, Zamira Vyshka, do të përballet me GJKKO-në, pas akuzës së ngritur nga SPAK-u.

Raportohet se hetimet janë mbyllur për Vyshkën, avokatin Ilir Pashaj dhe për disa të pandehur të tjerë.

Mbi Vyshkën rëndon akuza “Korrupsion pasiv i gjyqtarit, prokurorit dhe funksionarëve të tjerë të drejtësisë”, në bashkëpunim, parashikuar nga nenet 319 dhe 25 të Kodit Penal.

Gjyqtarja e Elbasanit, Zamira Vyshka, dhe avokati Ilir Pashaj, ish-gjyqtar i larguar nga detyra para vetingut, u arrestuan me 22 korrik me urdhër të SPAK-ut, me akuzën e korrupsionit me një skemë të uljes së dënimit ndaj një shtetasi kundrejt ryshfetit./CNA.al

Lajmet e fundit nga