LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kur Alfred Peza hapte dyqanin e Rilindjes

13 Mars 2019, 08:49, Aktualitet CNA

Ish-gazetari dhe ish-deputeti i Partisë Socialiste, Alfred Peza, rreth gjashtë vite më parë, në kohën kur kandidonte për të marrë mandatin e deputetit nën siglën e PS-së, hapi edhe një dyqan shitjesh online. Dyqanin në fjalë e kishte pagëzuar me emrin ?Rilindja?.

Denoncimi u bë në atë kohë nga Partia Demokratike. Në një postim në rrjetet sociale, PD në atë kohë shkruante ?Shifni faqen ëeb te kandidatit per deputet te PS Alfred Pezes. Cilit DYQAN i referohet Peza te faqja e tij? ?Rilindja? ka vendosur te shese valle? Cfare do te shesin online rilindasit? Mall te vjeter, me skonto 70% a me shume, apo mall te ri me date skadence te tejkaluar?! Miq mjafton te klikoni tek www.alfredpeza.com dhe do ta shihni vete dyqanin online te Rilindjes.?

Më pas u bë deputet në Peqin, por nuk u rikandidua pasi i plasi skandali për 1 milion dollarë aksione në një bankë private, për të cilat nuk i kishte paguar taksa duke i fshehur.

Për më tepër shikoni fotot e mëposhtme:

 

Lajmet e fundit nga