LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bllokohen disa rrugë në Tepelenë/ Çahet diga në përroin e fshatit Hundëkuq në Gjirokastër

11 Dhjetor 2022, 10:34, Aktualitet CNA

Bllokohen disa rrugë në Tepelenë/ Çahet diga në

Reshjet e orëve të fundit kanë shkaktuar një sërë problemesh në disa qarqe.

Raportohet se është bllokuar rruga që të çon në fshatrat malore të Njësisë Administrative Kurvelesh në Tepelenë.

Gjithashtu e bllokuar raportohet edhe rruga Bënçë-Lekdush si pasojë e rënies së inerteve nga lartësitë.

Për pasojë është ndërprerë qarkullimi i mjeteve në fshatrat Rexhin, Nivicë, Progonat, Lekdush dhe Bënçë. Aktualisht po punohet për heqjen e mbetjeve nga rruga.

Diga që mban përroin në fshatin Hundëkuq në Gjirokastër është çarë duke “kërcënuar", kështu me përmbytjen e rrugës që të çon në këtë fshat e cila deri tani është e kalueshme./CNA.al

Lajmet e fundit nga