LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Projekti “Ekipet Sportive në Shkolla”/ Fidel Ylli: Do t’u vijë në ndihmë familjeve, mesazhi për krerët e bashkive

10 Dhjetor 2022, 13:09, Aktualitet CNA
Projekti “Ekipet Sportive në Shkolla”/ Fidel Ylli: Do t’u
Foto ilustruese

Kreu i Komitetit Olimpik Shqiptar, Fidel Ylli, ka folur për projektin Ekipet Sportive në Shkolla.

Ylli e ka konsideruar këtë si një projekt që pritet t’i japë gjallëri sportit dhe t’u vijë në ndihmë familjeve të cilave nuk do t'u duhet të shpenzojnë para, pasi atletet, veshjet për çdo fëmijë do të mundësohen falas nga ky projekt.

Gjithashtu dha dhe një mesazh për të gjithë krerët e bashkive që të zhvillojnë sportin, duke marrë shembull Tiranën.

 “Nëpërmjet këtij projekti i jepni gjallëri sportit. Sporti nuk është një garë, është cilësi jete, është edukim prandaj ne me ndihmën që qeveria shqiptare dhe Rama i ka dhënë KOKSH me këtë projekt madhështor për basketboll dhe volejboll në gjimnaze dhe universitete. Projekt që do krijojë elitën e ardhshme të sportit elitar. Me këtë projekt do gjallërojmë të gjitha bashkitë e vendit. Do t’u vijë në ndihmë familjeve që s’do paguajnë asnjë lek për të blerë atletet, çantat, uniformat, pasi janë të paguara nga qeveria shqiptare. Mesazh kryetarëve të bashkive, zhvilloni sportin, merrni shembull bashkinë e Tiranës”, tha Ylli./ CNA.al

Lajmet e fundit nga