LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Arben Ahmetaj mohon akuzat/ Udhëtimet e mia s’janë të paguara

9 Dhjetor 2022, 23:02, Aktualitet CNA
Arben Ahmetaj mohon akuzat/ Udhëtimet e mia s’janë të
Ish-zv.kryeministri Arben Ahmetaj

Ish-zv.kryeministri Arben Ahmetaj u është përgjigjuar akuzave, pas kallëzimit në SPAK për dy prokurorët, me pretendimin se kanë fshehur provat për udhëtimet e paguara nga Klodian Zoto i inceneratorëve.

Ahmetaj tha për mediat se akuzat nuk janë të vërteta. Ai theksoi se ka udhëtuar në mbarë botën dhe këto udhëtimet nuk kanë asnjë lidhje me Klodian Zoton.

“Nuk është e vërtetë. Akuza publike apo jo publike le të ketë. Nuk ka asnjë lidhje. Unë kam qenë në gjithë botën mbarë,” theksoi ish-zv.kryeministri./ CNA.al

Lajmet e fundit nga