LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Aksident në aksin Elbasan-Metalurgjik/ Ndërron jetë këmbësori

9 Dhjetor 2022, 19:16, Aktualitet CNA
Aksident në aksin Elbasan-Metalurgjik/ Ndërron jetë
Foto ilustruese

Një aksident tragjik ka ndodhur në aksin Elbasan-Metalurgjik.

Mediat raportojnë me titra se një makinë ka përplasur një prej këmbësorëve, i cili ka ndërruar jetë në vend pas demtimeve të marra.

Raportohet se këmbësori është identifikuar si 41-vjeçari me iniciale G.F.

Në vendngjarje ka mbërritur ambulanca dhe forcat e policisë  të cilat po punojnë për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

"Rreth orës 18:50, në aksin rrugor Elbasan-Metalurgjik, shtetasi K.R., 27 vjeç, banues në Elbasan, duke drejtuar automjetin tip "Benz",ka aksidentuar shtetasin G.F., 41 vjeç, banues në Elbasan, këmbësor.
Si pasojë shtetasi G. F., ka ndërruar jetë, gjatë transportimit me ambulancë për në spital.

Drejtuesi i automjetit është shoqëruar në Komisariatin e Policisë për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë ndodhet në vendngjarje dhe po vijon veprimet për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit", thuhet në njoftimin e policisë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga