LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sondazhi/ Rreth 80% e shqiptarëve nuk i shohin efektive masat e qeverisë

9 Dhjetor 2022, 22:49, Aktualitet CNA

Sondazhi/ Rreth 80% e shqiptarëve nuk i shohin efektive masat e

Shqiptarët janë pyetur me anë të një sondazhi se si i shohin masat e qeverisë për të përballuar rritjen e çmimeve.

Nga personat e anketuar, 77.7% e tyre janë shprehur se paketat e ndihmës e dhëna nga qeveria nuk i ndihmojnë familjet në nevojë dhe pensionistët.

20.1% e tyre mendojnë se paketat i ndihmojnë familjet dy kategoritë e lartpërmendura, e ndërsa 2.1% nuk përgjigjen.

Gjithashtu, shqiptarët janë shprehur  në sondazhin e Barometrit se qeveria ka dhënë më pak ndihma se sa ka pasur mundësi të japë.

Kanë qenë 54.7% e shqiptarëve që morën pjesë që kanë pasur këtë mendim, ndërsa 38% kanë deklaruar të kundërtën./ B.A. - CNA.al

Sondazhi/ Rreth 80% e shqiptarëve nuk i shohin efektive masat e

Lajmet e fundit nga