LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sherefedin Shehu ‘zë ngushtë’ Ramën/ Përse nuk është përfunduar rruga Qukës-Qafë-Plloçë

10 Dhjetor 2022, 18:42, Aktualitet CNA
Sherefedin Shehu ‘zë ngushtë’ Ramën/ Përse nuk
Sherefedin Shehu, ish-zv.ministri i Financave

Sherefedin Shehu, ish-zv.ministri i Financave “ka zënë ngushtë” kryeministrin Edi Rama për publikimin e projekteve 3D për rrugët.

Shehu është shprehur se që kur Edi Rama që ka marrë pushtetin njerëzit kanë parë veç llogje me ilustrime kompjuterike 3-dimensionale.

Nëpërmjet një postimi në rrjete sociale, ai  deklaron se pas 9 vitesh qeverisje kryeminstri i Shqipërisë nuk ka përfunduar ende rrugën Qukës-Qafë-Plloçë, e cila thekson se është vepër e PD-së.

Ai ka shtuar ndër të tjera se Rama e justifikon këtë vonesë me një tjetër projekt mashtrues tre dimensional, atë të autostradës Elbasan-Qafë-Plloçë.

“3-D-të e z. Rama,

Që kur mori pushtetin, nga z. Rama kemi parë vetëm “llogje” me ilustrime kompjuterike 3-dimesionale dhe asnjë vepër infrastrukturore të përfunduar. Sot, pas 9 e ca vitesh qeverisje kur duhet të japë llogari përse nuk e ka përfunduar rrugën Qukës-Qafë-Plloçë, vepër e PD-së, del dhe na gënjen me një tjetër 3-D se do ta bëjë autostradë Elbasan-Qafë-Plloçë si pjesë të koridorit 8. Meqenëse ky është mashtrimi i radhës i një mashtruesi profesionist po i kujtoj atij dhe qorrave që i shkojnë pas se 4 korsitë e koridorit 8 duhet të fillojnë nga Rrogozhina. Prandaj boll me rrena. Bëj njëherë Qukës-Qafë-Plloçë që e more të gatshme nga PD edhe me burimet e financimit dhe pastaj bëje me 4 korsi por filloje nga Rrogozhina dhe jo nga Elbasani. O popull! Ndal! Boll u mashtuat nga social-komunistët”, shkruan Shehu./ CNA.al

Lajmet e fundit nga