LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto - Pas mesazheve të forta/ Yuri Kim shfaqet duke përqafuar Margarita Xhepën

10 Dhjetor 2022, 18:35, Aktualitet CNA

Foto - Pas mesazheve të forta/ Yuri Kim shfaqet duke përqafuar

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, ka marrë pjesë në një aktivitet kundër dhunës me bazë gjinore, ku u dhanë disa mesazhe të forta nëpërmjet muraleve.

Në foto e publikuara nga ambasada e SHBA, Yuri Kim shfaqet në praninë e aktores së madhe, shumë të dashur për publikun, Margarita Xhepa.

Kim dhe Margarita Xhepa shfaqen të qeshura, teksa diplomatja përqafon fort artisten shqiptare.

Foto - Pas mesazheve të forta/ Yuri Kim shfaqet duke përqafuar

“Ambasadorja Yuri Kim iu bashkua grave aktiviste, organizatave të shoqërisë civile, institucioneve qeveritare dhe ambasadorëve të tjerë për të përmbyllur 16 Ditët e Aktivizmit Kundër Dhunës me Bazë Gjinore dhe për shfaqjen e nismës “Off Violence, Poëer On” të udhëhequr nga BashArt. Artistë shqiptarë krijuan murale në 14 bashki në mbarë vendin me mesazhe që dënojnë dhunën dhe nxisin barazinë gjinore. Ambasada e SHBA mbështeti me krenari muralen e Elbasanit, në të cilën citohet “Një grua e mençur nuk dëshiron të jetë armike e askujt; një grua e mençur nuk pranon të jetë viktimë e askujt”, nga poetja amerikane Maya Angelou. Gjatë aktivitetit, u ekspozuan postera me të 14 muralet nga e gjithë Shqipëria”, thuhet në deklaratën e ambasadës së SHBA.

Foto - Pas mesazheve të forta/ Yuri Kim shfaqet duke përqafuar

Ndërkohë, kujtojmë se ditën e sotme diplomatja amerikane dha disa mesazhe të forta për qytetarët dhe për politikën.

Këto deklarata erdhën dy ditë pasi ministria e Jashtme konfirmoi se kanë nisur procedurat për zëvendësimin e saj./ B.A. – CNA.al

Foto - Pas mesazheve të forta/ Yuri Kim shfaqet duke përqafuar

Lajmet e fundit nga