LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Merr flakë kabina elektrike në Gjirokastër/ Gjysma e Lazaratit mbetet pa drita

11 Dhjetor 2022, 09:40, Aktualitet CNA
Merr flakë kabina elektrike në Gjirokastër/ Gjysma e Lazaratit
Foto ilustruese

Një kabinë elektrike në zonën e Lazaratit, është përfshirë nga flakët.

Mësohet se gjysma e fshatit ka mbetur pa energji elektrike.

Mediat me titra raportojnë se në vendngjarje kanë mbërritur forcat e OSHEE dhe Policia, ku po hetohen edhe shkaqet e rënies së këtij zjarri./CNA.al

Lajmet e fundit nga