LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video – Parashikimet e dështuara të Alfred Cakos/ Konspiracionisti 'del bllof' me rezultatet e Botërorit

10 Dhjetor 2022, 19:23, Aktualitet CNA
Video – Parashikimet e dështuara të Alfred Cakos/
Konspiracionisti Alfred Cako

Disa ditë më parë, konspiracionisti Alfred Cako bëri një parashikim për ndeshjet e Botërorit "Katar 2022" dhe për finalen e madhe.

Sipas tij, Portugalia do të ngrinte trofeun e Botërorit. Cako ishte aq i sigurt sa ftoi shqiptarët të vënë baste.

Por në të vërtetë parashikimi nuk ka dalë i saktë, pasi ndryshe nga sa tha konspiracionisti, Argjentina mundi Holandën, ndërsa Kroacia skualifikoi Brazilin.

Edhe në ndeshjen e sotme rezultati ishte ndryshe nga ai i Cakos, pasi Maroku “dërgoi në shtëpi” Portugalinë.

“Mos më thoni që s’jua kam thënë edhe me zë atë që mendoj unë. Si do vejë fati i këtyre skuadrave në botërorin e futbollit.

Të premten Holanda mund Argjentinën, Brazili mund Kroacinë. Pastaj Brazil-Holandë dhe në katërshe fiton Brazili dhe del në finale.

Ndërsa të shtunën Franca mund Anglinë dhe Portugalia mund Marokun. Në katërshe Portugalia mund Francën dhe del në finale me Brazilin. Në finale, Brazil-Portugali, fiton për mua Portugalia. Ja u them dhe bastexhinjve këtë, ta mendojnë si një skenar dhe një opsion shumë i mundshëm”, deklaroi ai tri ditë më parë./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga