LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dekonspirimi i operacionit të SPAK-ut/ Berisha: Bosat kanë lidhje me qeverinë

21 Maj 2022, 19:37, Politikë CNA

Ish-kryeministri  Sali Berisha ka reaguar në “Facebook” lidhur me operacionin e SPAK-ut të koduar ‘Plumbi i Artë’ (Golden Bullet), ku disa prej kokave të krimit të organizuar arritën të arratiseshin, duke i shpëtuar arrestimit.

Berisha shkruan se bosat u njoftuan dhe ikën.

Ish-kryeministri shkruan gjithashtu se personat në kërkim kanë lidhje me qeverinë.

Berisha poston edhe dëshminë e një prej të arrestuarve, Besjan Xhixha, i cili akuzon Nuredin Dumanin se ka kryer 12 vrasje dhe se është i lidhur me deputetë, ministra e prokurorë.

Boset u njoftuan dhe iken sepse kishin lidhje me qeverine!

Anetari i bandes Xhixha deklaron se:

1-Dumani eshte autor i 12 vrasjeve!

2- Ai iu deklaronte anetareve te bandes se kishte lidhje me ministra, deputete, prokurore etj,

Lexoni ketu me poshte deshmine ne seancen gjyqesore te Xhixhes, anetarit te bandes vrastare te lidhur me zyrtaret me te larte! sb“, shkruan Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga