LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gara për kryetar të PD-së/ Nis procesi i votimit

22 Maj 2022, 06:32, Politikë CNA

Ditën e sotme në Partinë Demokratike zhvillohet procesi zgjedhor për kryetar të PD-së, i organizuar nga Komisioni i Rithemelimit.

Kandidatët në garë janë ish-kryeministri Sali Berisha dhe ish-kreu i Partisë Demokratike në Kukës, Ibsen Elezi. Mësohet se procesi i votimit ka nisur në Vlorë, Selenicë, Himarë, Lezhë, Lushnje dhe Divjakë.

Në Vlorë, procesi do të zhvillohet në Pallatin e Kulturës ku anëtarë me të drejtë vote janë 1400.

Në Selenicë, procesi po zhvillohet në fshatin Peshkëpi të Bashkisë Selenicë dhe anëtarë me të drejtë vote janë 906.

Në Himarë procesi po zhvillohet në Degen e PD-së Himare dhe anëtarë me të drejtë vote janë 413./ CNA.al

Lajmet e fundit nga