LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha mbyll takimin në Vlorë/ Thirrje të fortë për demokratët

20 Maj 2022, 18:44, Politikë CNA

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një thirrje të fortë në përfundim të takimit me qytetarët e Vlorës, në sajë të zgjedhjeve për kryetarin e Partisë Demokratike.

Berisha ftoi demokratët që të marrin pjesë në zgjedhjet e 22 majit dhe të votojnë sipas vullnetit të tyre.

Ish-lideri historik i PD-së theksoi se pjesëmarrja në zgjedhje është jashtëzakonisht e rëndësishme për partinë dhe për të ardhmen e vendit.

“Më 22 maj ju ftoj të merrni pjesë në procesin e votimit dhe të votoni të lirë sipas vullnetit, ndërgjegjes suaj. Pjesëmarrja në këtë proces është jashtëzakonisht e rëndësishme për PD, misionin e saj dhe të ardhmen e vendit?, theksoi Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga