LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

PE miratoi rezolutën për Shqipërinë/ Meta skeptik për reformat

21 Maj 2022, 09:33, Politikë CNA

Presidenti Ilir Meta ka vlerësuar rezolutën e Parlamentit Evropian për Shqipërinë.

Sipas Metës çelja e negociatave varet nga qëndrueshmëria e reformave.

?Dua të vlerësoj sot rezolutën e miratuar dy ditë më parë në PE me shumicë votash. Dua të vlerësoj mbështetjen e gjerë politike ndaj persepktivës për anëtarësim të plotë të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në BE. Përmes kësaj rezolute jep mbështetjen e qartë për ndryshimin e Shqipërisë.

Shpreh shqetësimin serioz për klimën politike. Shpreh keqardhje për ndryshimet jokonsuesnuale të Ksuhettuës dhe zgjedhjeve?, u shpreh Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga