LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Temperatura deri në 31 gradë/ E shtuna, parashikohet përvëluese

21 Maj 2022, 06:05, Politikë CNA

Orët e para të ditës do të jenë në dominimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike në të gjithë vendin, ku kthjellimet do të jenë dominante në zonat bregdetare dhe të ulëta.

Ndërsa në orët në vijim vranësirat do të shtohen duke krijuara mundësi për reshje të pakta dhe të izoluar shiu në zonat Veriore dhe Juglindore.

Sipas MetoAlb, temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditës duke luhatur vlerat ditore nga 8°C deri në 31°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Verior – Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 2 ballë./CNA.al

Lajmet e fundit nga