LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fotot- Në radhë për të zgjedhur kreun e PD-së/ Fluks votuesish në disa prej qendrave të votimit

22 Maj 2022, 07:32, Politikë CNA

Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale njofton se janë hapur të 108-të qendrat e votimit në të gjitha degët e PD-së.  Procesi ka filluar e vijon normalisht. Ndërkohë, demokratët janë paraqitur në qendrat e votimit për të zgjedhur kreun e PD-së.

Shihet që në disa prej qendrave demokratët qëndrojnë në radhë për të votuar, si në Maliq, Devoll, Tiranë, Mirditë. Kujtojmë se në garë janë ish-kryeministri Sali Berisha dhe Ibsen Elezi.

Procesi i votimi ka nisur në orën 08:00 dhe pritet të vijojë deri në orën 18:00.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

Lajmet e fundit nga