LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Meta mesazh Opozitës/ “Mos më detyroni të bëj punën tuaj”

17 Shtator 2021, 08:44, Politikë CNA

Presidenti Ilir Meta nga Korça, ka thënse do të kryejë të gjitha procedurat kushtetuese dhe nuk do ta pengojë dekretimin e Qeverisë.

?Jam i detyruar të respektoj Kushtetutën?, ka thënë ai.

Më tej Meta i ka dërguar një mesazh Opozitës, duke i tërhequr vëmendjen që mos ta detyrojnë të bëjë punën e tyre.

?Mos të presë askush që të bëj detyra që u takojnë të tjerëve. Shpresoj që opozita të përmbushë detyrat e saj që kuvendi të jetë funksional?, ka thënë Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga