LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Bardhi i del në mbrojtje Bashës/ “Vendimi për Berishën nuk është marrë papritur”

16 Shtator 2021, 21:06, Politikë CNA

Vendimi personal i Lulzim Bashës për përjashtimin e Sali Berishës nga grupi parlamentar ka qene një nga temat më të diskutuara ditët e fundit.

Basha, i cili e ka kthyer PD në një parti personale, merr vendime pa asnjë konsultë, por që ka marrë bekimin nga Gazment Bardhi që mban postin e Sekretarit të Përgjithshëm të PD.

Në një intervistë për ?Open?, Bardhi i ka dalë në mbrojtje Bashës, duke mohuar që kreu i PD ta këtë marrë këtë vendim pa pritur, duke shtuar se Basha dhe Berisha kane qenë në kontakt së bashku për dy muaj.

Sipas Bardhit, pjesë e diskutimeve kanë qenë edhe ndërkombëtarët.

?Absolutisht që jo, është diskutuar prej kohësh. Berisha ishte prej dy muajsh në kontakt me Bashën dhe ndërkombëtarët, nuk u mor papritur,? është shprehur Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga