LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Bushati: Rama e Basha frikë nga fjala e Berishës. U futën në një koalicion kundër tij

16 Shtator 2021, 19:29, Politikë CNA
Bushati: Rama e Basha frikë nga fjala e Berishës. U futën në

Analisti, Andi Bushati thotë se ka vënë re një alarm të trishtueshëm të ?koalicionit? siç e quajti ai Edi Rama, Lulzim Basha dhe Yuri Kim.

Sipas tij për të sfumuar takimin e paralajmëruar nga ish-kryeministri Sali Berisha, Rama, Kim dhe Basha bënë lëvizje të minutës së fundit.

?Yuri Kim la intervistë në orën 18:00 kur Berisha e kishte shpallur takimin në orën 18:00. Edi Rama nuk vinte që nga ora 16:00 deri në 18:00 në Parlament vetëm që t?i bënte replikat me Lulzim Bashën në orën 18:00 pikërisht për të marrë vëmendjen nga fjala e Berishës?, tha ai.

Ai shtoi se fakti që këta tre personazhe të rëndësishëm të jetës politike thurin plane meskine kundër Berishës, që sipas Bushatit është politikan i anatemuar, tregon se Shqipëria drejtohet nga një kastë e de legjitimuar./euronews

 

 

 

 

 

Lajmet e fundit nga