Berisha: Lulzim Basha më futi thikën pas shpine

16 Shtator 2021, 16:50, Politikë CNA
Berisha: Lulzim Basha më futi thikën pas shpine

Ish kryeministri Sali Berisha e ka quajtur vendimin për përjashtimin e tij nga grupi parlamentar i PD, një thikë pas shpine nga kreu i PD, Lulzim Basha.

Gjithashtu Berisha shprehet se përveç tij, Basha i ka ngulur thikën pas shpine të gjithëve, PD, anëtarëve të PD.

Më përjashtoi duke më futur një thikë pas shpine, i futi thikën të gjitha parimeve, mbi të cilat është ngritur PD.

PD është parti e interesat kombëtar dhe të drejtave njerëzore. Kështu janë partitë konservatore, janë gardianë të interest kombëtar. U futi thikë pas shpine të gjitha formuve të PD. A e dini ç?bëri? Thirri kordinatorë dhe kryesinë e grupit dhe si pyeti fare, i la në një dhomë dhe para se të shkojë mbajti deklaratën e turpshme dhe pastaj ua komunikoi.

U futi thikën anëtarëve të PD, vullnetit tuaj të shprehur në statutin e forumit të partisë. I asgjësoi të gjitha“, tha Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga