LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha përjashtoi Berishën/ Këlliçi: Duhet transparencë, situata në PD e nxehtë

16 Shtator 2021, 19:37, Politikë CNA

Deputeti i PD, Belind Këlliçi e ka cilësuar situatën në PD mjaft të ?nxehtë?.

I ftuar në emisionin Real Story, në News 24, është shprehur se vendimin ndaj ish kryeministrit Sali Berisha ishte tejet i vështirë.

Këlliçi theksoi se kjo duhet të analizohet me shumë kujdes dhe se PD nuk e ka luskin të humbasë asnjë votë.

?Nuk mund të pretendojmë që situata të mos jetë e nxehtë në këtë moment. PD shquhet për bazën e saj militantëve që janë të ndjeshëm për çështjet politike. Shumë e kanë kritikuar, por për mua është gjë e mirë kjo që PD ka statut, ka këshill, ka kuvend.

Ajo çka unë do të thoja Kush mendon që në PD, ka ndonjë anëtar që është krejt i qetë dhe i vendosur për këtë situatë, sigurisht gënjen. Është një çështje e nxehtë që do të dojë kohën e saj për t?u gëlltitur. PD i qëndron 100% kërkesës së zotit Berisha për transparencë, por në këtë situatë duhet maturi ekzemplarë.

Është hera e parë në këto 8 vite që e dëgjoj me këto tone. Do të më duhet kohë për ta analizuar këtë situatë. Do të ishte më mirë kjo që ka ndodhur, por mbi të gjitha ecim përpara. Duhet parë me qetësi kjo situatë në terma elektoral. Nuk ka luksin sot PD që të humbë asnjë votë. Duhet të shohim në sy njëri-tjetrin dhe t?i themi të vërtetat?, tha Këlliçi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga