LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Kush je ti që vendos në emrin tënd?!”/ Topalli vë Bashën me ‘shpatulla pas muri’

16 Shtator 2021, 20:03, Politikë CNA

Ish kryeparlamentarja, Jozefina Topalli, e ftuar në emisionin Opinion, ka komentuar vendimin antistatuor të Lulzim Bashës për të përjashtuar Berishën nga Grupi Parlamentar i PD.

Topalli tha se vendimi ishte në shkelje të çdo ligji dhe parimi, që Basha e mori për interesa të tij.

 ?Në 97 ishim të marumë si forcë politike. Por kishim takime, mbledhje, diskutime, forume.

Sot del në televizor kryetari dhe thotë unë kam vendosur, kush je ti që vendos në emrin tënd!

Është në shkelje të çdo ligji, të çdo norme e morali.

Kjo tregon selljen jo parimore në interes të tij dhe rrethit të tij?, tha Topalli./CNA.al

Lajmet e fundit nga