LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Berisha po rigjallëron PD-në”/ Tritan Shehu ‘shuplakë’ Bashës

16 Shtator 2021, 19:42, Politikë CNA
“Berisha po rigjallëron PD-në”/ Tritan Shehu

Deputeti i PD-së Tritan Shehu, është shprehur se Berisha po rigjallëron Partinë Demokratike, sepse po nxit debat të brendshëm.

I ftuar në Syri tv, Shehu tha se nuk mund të jetë dakord për një vendim, kur merret pa transparence, duke iu referuar Bashës për përjashtimin e ish liderit historic.

?Berisha zhvillon përherë debate të brendshme. Zgjidhja sesi vjen PD në pushtet është ideja që do japin anëtarët e Partisë Demokratike, strukturat e PD-së. Berisha po rigjallëron PD-në. Në PD duhet të ketë transparencë. Ajo që bëri Basha nuk mund të behët në atë formë, pa asnjë transparencë.

Po flitej për Berishën e jo person tjetër, sepse kemi të bëjmë me një person që ka karrierë të madhe në PD. Nuk është partia e PD-së partia e Millosheviçit dhe as e Enver Hoxhës e ndaj nuk ka pse të ndahet nga e kaluara. PD mund të ketë bërë gabime, por ne duhet të krenohemi me historinë e Partisë Demokratike?, deklaron Shehu./CNA.al

Lajmet e fundit nga