LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nuk dua të bëhem kryeministër, dua Gazment Bardhin sekretar”/ Gazetarja tallet me Bashën

17 Shtator 2021, 08:06, Politikë CNA

Gazetarja e politikës Ambrozia Meta, me anë të një postimi në rrjete sociale, ka vënë në lojë kreun e PD Lulzim Basha.
Duke e ironizuar, nëpërmjet një barseletë, Meta, shkruan se Zoti e thirri në zyrë dhe i propozoi për ta bërë kryeministër, por Basha nuk pranoi.

Të vetëm gjë me rëndësi që kërkoi përveç paraqitjes së jashtme ishte që zoti, t??i jepte Gazment Bardhin për sekretar.

?Një ditë prej ditësh, Zoti thirri në zyrë Lulzim Bashën.
Dhe Zoti i tha: -Biri im, e shikon atë vendin e vogël atje? Unë kam vendosur të të bëj Kryeministër. Dhe nga sytë e Lulit, rrodhën lot. -O Zot, po unë nuk dua të bëhem Kryeministër.
-Po çfarë do ti biri im? -Unë dua flokë të zinj, si nata e thellë, dua mollëza të dukshme, si shpatet e Olimpit, dua të flas rrjedhshëm anglishten, dua dy vila, dua edhe Gazmend Bardhin, si sekretar. Dhe Zoti, ja plotësoi dëshirën?, ironizon gazetarja në rrjete sociale./CNA.al

Lajmet e fundit nga