LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Miratohet programi i Qeverisë “Rama 3”/ 77 vota pro dhe 53 kundër në seancën maratonë

17 Shtator 2021, 05:59, Politikë CNA

Me 77 vota pro, 53 kundër, 1 abstenim është miratuar kabineti ?Rama 3? dhe programi i qeverisës për katër vitet e ardhshme.

Kështu, Kryeministri Edi Rama është votëbesuar për herë të tretë, pas një senacë plenare maratonë që ka zgjatur më shumë se 20 orë.

Kujtojmë se pas prezantimit të programit qeverisës nga kryeministri Edi Rama, ishin Ministrat që paraqitën projektet që kishin në program për katër vitet në vijim si dhe ju përgjigjën pyetjeve të deputetëve.

Gjatë seancës nuk kanë munguar debatet mes mazhorancës dhe opozitës, ku kjo e fundit nuk pranonte të diskutonte pa praninë e kryeministrit Edi Rama.

Ky i fundit pas rikthimit në seancë i bëri të qartë Opozitës, se nuk është nën urdhrat e tyre dhe u kërkoi që të mos bllokonin Kuvendin, pasi ta ikën nga Kuvendi dhe ata i pritën për dy vjet me radhë./CNA.al

Lajmet e fundit nga