LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kryemadhi "fundos" Bashën, merr rolin e krye-opozitares/  Flet për përgjegjësi të reja

17 Shtator 2021, 06:12, Politikë CNA

Monika Kryemadhi kryetarja e LSI-së edhe pse ka pas vetëm tre deputetë, ka marrë rolin e kryeopozitares.

Ajo ka injoruar totalisht kreun e PD-së Lulzim Basha dhe në fjalën e saj në Kuvend pas mesnate dhe në orët e para të mëngjesit, ajo ka rikthyer në vëmendje disa nga çështjet kauza, si teatri apo problemet zgjedhore.

Ndërkohë që Lulzim Bashën e pamë vetëm të kujdesej për të bllokuar Kuvendin dhe për t?u tallur, Kryemadhi, bëri të kundërtën.

Zgjedhjet që kaluam na përballën me të pamundurën. Shumë do dëshiroja që t?i kishin denoncuar të gjitha problematikat që ngritën. Që me shitblerjen e votës, që me ndihmën ekonomike, që me legalizimet, që me hipotekat, që me koncesionet, duke filluar nga Porti i Durrësit dhe duke vazhduar edhemë tej me hidrocentralin e Skavicës?, ka thënë Kryemadhi.

Më tej ajo ka shtruar pyetjen se çfarë po ndodh me Opozitën.

?Do dëshiroja të shikoja se çfarë ndodh me opozitën? Dhe në fakt ndoshta mua nuk më takon kjo pyetje. Por përkundrazi më takon që të marr disa përgjegjësi të tjera. Në radhë të parë, për t?ju uruar grave të qeverisë, që janë 12 gra detyrën. Po për të mos qenë kukulla dhe instrument, thjesht firmosës të koncesioneve që ndahen midis njëri tjetrit?, është shprehur më tej Kryemadhi./CNA.al

Lajmet e fundit nga