LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ku i çoi Basha 12 milionë euro?/ Ristani akuza të forta kreut të PD për abuzim me fondet

17 Shtator 2021, 07:36, Politikë CNA

Nuk kanë të ndalur akuzat ndaj kreut të PD-së Lulzim Basha, jo vetëm për vendimet personale dhe anti statutore dhe antidmeokratike që merr, por edhe për abuzime financiare që kanë ndodhur në PD.

Ka qenë ish-deputeti Arben Ristani ka hedhur akuza të forta ndaj kryedemokratit, për shpërdorim të 12 milion eurove.

Sipas Ristanit Basha ka mbledhur 12 milionë euro nga zgjedhjet e  fundit të dhëna nga donatorët dhe biznesmenët, por gjatë zgjedhjeve strukturave të PD-së nuk u kanë dërguar as karburant.

?Në zgjedhjet e fundit thuhet se Basha ka mbledhur 12 milionë euro, nga donatorët dhe biznesmenët. Strukturave të PD-së në këto zgjedhje nuk u kanë çuar as karburant. E kam me informacione nga brenda. Ai edhe kur humb, fiton?, tha Ristani në emisionin ?Të Paekspozuarit?./CNA.al

Lajmet e fundit nga