LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-Pelegrinazhi ne Malin e Tomorrit/ Qarkullimi i mjeteve i bllokuar prej më shumë se 11 orësh

22 Gusht 2021, 07:14, Aktualitet CNA
Video-Pelegrinazhi ne Malin e Tomorrit/ Qarkullimi i mjeteve i bllokuar prej

Të shtunën ka nisur pelegrinazhi i bektashinjve në Malin e Tomorit.

Një numër i madh besimtarësh i janë drejtuar malit të shenjtë, çka ka bërë që të bllokohet qarkullimi.

Që nga ora 22.00  e të shtunës, qindra qytetarë, në mesin e të cilëve ndodhen edhe fëmijë kanë mbetur të bllokuar në rrugë.

Situata paraqitet kaotike, pasi automjetet kanë hyrë në të dyja korsitë. duke mos respektuar rregullat e qarkullimit.

Përgjegjës për këtë kaos janë vetë qytetarët, ndërsa policia është përballë faktit, se edhe pse më herët ka lajmëruar që ka ndërmarrë një sërë masash, duket se ato nuk po zbatohen në terren.

Qytetarët kanë raportuar në CNA.al se disa prej tyre kanë lënë automjetet dhe kanë vazhduar ngjitjen në këmbë drejt Malit të Tomorrit.

Më poshtë po sjellim video dhe foto, ku duket radha kiliomterike e automjeteve që nuk lëviz.

Lajmet e fundit nga