LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shkarkimi i Metës/ PS nuk tërhiqet, fillon procedurat

30 Prill 2021, 12:19, Politikë CNA

Partia Socialiste ka filluar procedurat për shkarkimin e presidentit Ilir Meta.

PS kërkon nga deputetët të firmosin propozimin për shkarkimin nga detyra të presidentit Meta.

?Të dashur kolegë, bazuar ne disa shkelje të rënda të Kushtetutës sipas parashikimeve të nenit 90, nga ana e Presidentit Ilir Meta përpara dhe gjatë fushatës zgjedhore, në konsultim me Kryesine e Grupit Parlamentar kemi vendosur te iniciojmë Procedurën e Shkarkimit të Presidentit të Republikës. Për ketë qellim ju lutem siguroni prezencën tuaj pranë Zyrës se Grupit Parlamentar për të firmosur propozimin për shkarkimin e presidentit?, thuhet në mesazhin e dërguar deputetëve.

Kujtojmë se presidenti Ilir Meta tha pak më herët  se do të vijojë të qëndrojë në Presidencë deri më 24 korrik 2022/CNA.al

Lajmet e fundit nga