LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Anëtari i PD iu bën thirrje korçarëve/ "Demokratët i kanë borxh Andrea Manos"

7 Prill 2021, 12:32, Politikë CNA
Anëtari i PD iu bën thirrje korçarëve/

Petrit Fidani, ish i persekutuar politik, anëtar dhe militant i PD, iu ka bërë thirrje korçarëve që të votojnë Andrea Manon.

Nëpërmjet një postimi në rrjetin e tij social, Fidani është shprehur se Andrea Mano ishte i vetmi që e mbajti PD në Korçë pa asnjë pushtet.

?Demokratët e Korçës ia kanë borxh sepse mbajti PD 8 vjet pa asnjë pushtet?, shkruan Fidani.

Ai iu ka bërë thirrje korçrëve demokratë t?i japin fund talljes së Tiranës me Korçën.

?Korçarë të djathtë, të përndjekur, të shpronësuar, demokratë! Në 25 prill jepini fund talljes së Tiranës ndaj Korçës?, shprehet ai.

 

?Është rasti që mullixhiu të flejë me gruan e tij. Korça të votojë korçarë. Voto nr 7 dhe deri në fund të listës. Personalisht, nuk eshte se kam patur, ndonje kosiderate, te vecante per, Andrea Manon, Jo per arsye personale..por me eshte dukur gjithmone i bindur, ndaj Kryetarit..Dhe keta te ” bindurit besnike”, nuk i hyjne ne pune as dreqit..dhe ne fund ose i ”Shesin” ose i ”Falin”

E gjith PD e Korces ishte ne cdo proteste qe theriste Luli..”Gjithmon Gati”

Dhe jo vetem une, por shume miq Kocare, Antare te vjeter te PD, talleshim,.” Emoo e rezuat Ramen”? ose ”Emo mos u merzitni, protesten tjeter do ta rezoni” Talleshim sepse ne jemi te Djathte,.

Protestat..Revolucionet, e te tjera Idiotesi jane marfete Komuniste. E verteta eshte qe PD e Korces, pas Debimit te Ridvanit u harua nga PD e Qendres..Lista Cop-Cop e 2017, e la Korcen pa Mandate dhe pa perfaqesim.. Deputetet, ” Pe Korce bree” ishin bere prej vitesh ” Tiroonc meer jauu”..Moren Mandatet dhe me su pane ne Korce.

Dua te them qe per PD ne Korce, pesha i ra Kryetarit te haruar Andrea Mano. Pas dorzimit te Mandateve, dhe pas Bojkotit ne Zgjedhjet Lokale po qe se mbeti pak PD ne Korce, mbeti per merite te (Aldos) si dhe ekipit te tij qe e mbeshteste ne cdo aksion., dhe i gjithe si ekip, ose u lane jashte Liste, ose ne fund te Listes..Si rjedhoje nuk ka Demokrat ne Korce te jete i kenaqur, me renditjen,.Duke mare parasysh karakterin Lokalist qe kemi ne Korcaret..Na vjen mire..apo jo.. e duam.. apo jo,.. E duam apo jo Aldon..Demokratet e Korces ja kane borxh sepse mbajti PD 8 vjet pa asnje Pushtet..Ne jemi Popull..Por per humbjet qe ka patur, mbase eshte viktime e konjukturave te Fariut..”Idealistit” qe Shkarkoj.. Kryetarin e PD ne Pogradec Renato Preza..pas fitors te PD ne Pogradec..i vetmi fitues ne 2015 zgjedhjet Lokale..

Nr 7 ne Liste.. Eshte i pakapshem per Korcen.. vetem me nje Bastion te PD  sic eshte Devolli..As hesapet e Dr Monikes..me 100 Mandate nuk e nxjerin Mandatin e 7-te..

Ne perballje me ish Kryeministrin Niko Peleshi minister sot.. me Xhacken ministre…dhe me pandershmerine ne fushate Andrea Mono eshte i pashprese,.Po PD e  Korces nuk eshte e Lulit.. Korca jo e jo,

Korca eshte tona..E duam edhe Festen e ” KARNAVALEVE ” qe per fat te keq ca Korcare atmosfera e festes i mban tere jeten..Te lajne e te lyejne, pastaj te peshtyjne..

Korca eshte tona..E duam  eshte qytet qe di te beje Shtet..

Ka qene njehere motit REPUBLIKA E KORCES…O  Lulii

Republike o Republike..me Administrate dhe me Leka pe Korce.. jo Republike qe e ve ne koke..

Prandaj korçarë demokratë !!!

Për inat të Lulit mos fli me Mullixhiun në 25 Prill.

Mos rri në shtëpi dil dhe voto (nr 7) Andrea Manon

Mos rri në shtëpi dil dhe voto ( Nr 9) SOELA MYRTOLLARIN

Korçarë të djathtë, të përndjekur, të shpronësuar, demokratë! Në 25 prill jepini fun talljes së Tiranës ndaj Korçës.

Suksese kandidatëve pe Korçe !?, shkruan Petrit Fidani./ CNA.al

Lajmet e fundit nga