LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dhuna në FRD/ Fatmir Mediu bën përgjegjës Ramën

17 Mars 2021, 11:20, Politikë CNA

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ka akuzuar Kryeministrin Rama për përplasjen që u bë një FRPD para ca ditësh.

Ai u shpreh se maxhoranca mundet të bëj cfarë të dojë sepse ka në dorë cdo gjë ligjore, ndërsa opozita nuk ka asgjë tjetër vec fjalë.

?Maxhoranca ka cdo gjë ligjore në dorë, ndërsa opozita ka vetëm fjalën. Politika është debat e komunikim. Edi Rama ka qenë njëri që i është shmangur cdo debati publik dhe përvec kësaj e ka tjetërsuar atë.?- tha Mediu.

Sipas Mediut, Rama ka arritur në pikën ku e konsideron veten se vetëm ai është në këtë vend dhe askush tjetër dhe i shërben vetëm interesit të tij.

?Ai ka arritur në pikën që në këtë vend jam vetëm unë. Edi Rama nuk do që të ngjajë në asnjë lider demokrat por ka qasjet e veta dhe ka ardhur me idenë për të shkatërruar parlamentin dhe ekzistencën e qeverisë. Pra, ka ardhur me idenë që të shërbejë vetëm interest të tij.?- tha Mediu në ABC./ CNA.al

Lajmet e fundit nga