LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha publikon foton me kampionen shkodrane/ Optimizmin dhe shpresën e saj e shoh ngado

17 Mars 2021, 07:17, Politikë CNA

Kreu i PD, Lulzim Basha ka publikuar një foto me një vajzë sportiste, që sipas tij i ka lënë shumë mbresa biseda me të.

Basha thotë se Kismetja, është një sportiste dhe aktiviste e shkëlqyer e cila ka marrë vlerësime dhe kombëtare e ndërkombëtare. Kryedemokrati shkruan se në çdo qytet, fshat dhe në çdo cep të Shqipërisë që ka vizituar, fryn era e ndryshimit.

?E djeshmja ishte një ditë plot energji, entuziazëm dhe shpresë. Mes shumë takimesh të shkëlqyera, më la mbresë të veçantë biseda me Kismeten. Sportisten e shkëlqyer, aktivisten dhe vajzën me kurajë dhe besim që mes shumë vështirësive ja ka dalë të marrë vlerësime kombëtare e ndërkombëtare. Optimizmin dhe shpresën e saj për një Shqipëri më të mirë e shoh ngado në Shqipëri. Kudo që kam qenë, në çdo qytet e fshat, në çdo cep të Shqipërisë fryn era e ndryshimit. Të gjithë së bashku do të sjellim ndryshimin dhe Shqipëria do të fitojë?, shkruan Basha./CNA.al

Lajmet e fundit nga